Galerie GALA v Lublině Modernost v souladu s tradicí

Galerie GALA "Dům a interiér" přitahuje pozornost nejen bohatou nabídkou interiérových předmětů a interiérovým nábytkem, ale také zajímavým architektonickým objektem. Podle předpokladů investorů Galeria GALA kombinuje moderní design s prvky průmyslové architektury.

Galerie GALA v Lublině

Galerie GALA je moderní nákupní centrum

Sortimentem galerie jsou návrhy interiérů a interiérových předmětů. V roce 2007 byla uvedena do provozu první fáze investic a pro dokončení druhé investoři stanovili rok 2010. Více než 33 tisíc. m² prostoru, 350 parkovacích míst, 70 obchodů - tak se v současné době zobrazuje největší nákupní centrum v Polsku. Záměrně se na ploše přes 60 tisíc představují největší výrobci trhu s nábytkem, stavebními a dokončovacími materiály. Kromě své komerční funkce je galerie také kulturním centrem, ve kterém se konají koncerty, výstavy, setkání se stavebními odborníky a poradci v oblasti designu interiérů.

Galerie GALA "Dům a interiér" je jedinečný projekt tohoto typu v celostátním měřítku. Na jedné straně investoři a architekti chtěli respektovat historii místa, kde před sto lety existovala největší továrna na zemědělské stroje. Na druhé straně - tato část města prochází neustálými modernizačními procesy. Hledání kompromisu mezi odkazem na starou architekturu a moderní stylistikou navedlo architekty k tomu, aby použili klinkerovou cihlu jako dominantní materiál na fasádě celé budovy. - Od samého začátku byl investor odhodlán stavět budovu z klinkerové cihly - říká Jacek Bieńkowski, architekt z Lublinu a spoluzakladatel projektu. - Taková volba byla odůvodněna odkazem na historickou továrnu zemědělských strojů, stejně jako na univerzálnost a nadčasovost klinkeru. Z architektonické strany jsme chtěli zvolit správnou barvu, strukturu a rozměry cihel tak, aby objekt byl záměrně kontrastován s okolními budovami. Chtěli bychom, aby se stala začátkem urbanistických změn pro tuto část města.

Majitelem Galerie GALA "Dům a interiér " je skupina GALA Capital, která působí již mnoho let na trhu stavebních materiálů. Původcem projektu je architektonická kancelář v Lublinu "Bieńkowski, Lis a Mierzwa. Architekti "a generálním dodavatelem je Budimex Dromex. Fasáda budovy Galeria GALA byla zhotovena z klinkerových cihel, speciálně dodaných na potřeby tohoto projektu výrobcem keramických materiálů Röben. Příkladem využití technologických inovací je přední fasáda, ve které byly použity skleněná žebra pro spojení skleněných prvků.