Víceúčelový dům pro třígenerační rodinu Vytvořena krásná, prostorná a univerzální budova

Architekti architektonické kanceláře Schröderwenning Ingenieure architekt byli postaveni před zajímavé, nestandardní a náročné zadání, hlavně co se týče organizace prostoru třígeneračního domu. V důsledku toho byla vytvořena krásná, prostorná a univerzální budova

Víceúčelový dům pro třígenerační rodinu

Požadavky na projekt byly jasně definovány: mladší i starší generace rodiny by měly žít a pracovat pod jednou střechou. Kromě toho, měla budova mít fasádu, která nevyžaduje údržbu, a nabízí širokou škálu možností využití. Po důkladné konzultaci s investorem v architektonické kanceláři Schröderwenning, Ingenieure v Schuttorf, pečlivě uvědomili koncept domu určeného pro rodinu tří generací.

Kompaktní dvoupodlažní dům s mohutnou konstrukcí poskytuje prostor pro tři byty s pomocnými místnostmi a kanceláří. Všechny prostory byly navrženy tak, aby byly otevřené a zaručily co nejvyšší možnou všestrannost. Vodorovné výřezy mají modulární strukturu a jsou propojeny schodištěm spolu s výtahem umístěným v přední části budovy.

Harmonie dvou světů

Kubatura domu se rozšiřuje směrem na jih, nabízející všem obyvatelům a uživatelům pracoven individuální prostory s krásným výhledem a optimálním využíváním denního světla. Obrovské terasy na všech podlažích spolu se střešní terasou působí dojmem vytvořeného městského parku ve městě. Staré stromy byly v nové zahradě zachovány, jen posazeny do nové scenérie a mírně svažitý terén byl použit pro skrytí zahradních objektů umístěných v prostoru.

Souvislý celek

Myšlenka se narodila z touhy zavést novou strukturu v dialogu se sousedními budovami, což je důvodem rozhodnutí o použití klinkerové cihly Roben FARO stínované šedé barvy a podlouhlého formátu. Použití takového materiálu dovoluje převzít důstojně šedou barvu z fasády vedlejší budovy a integrovat objekt do nejbližšího okolí. Barva a struktura cihly FARO je také v interakci s okolními šedými a stříbrnými stromy. Fasáda "ve volné přírodě" a zajímavá hra barev vytváří živou a extrémně elegantní výšku moderní budovy. Velká okna, která probíhají ve výšce místností, se rovněž odvolávají na estetiku vedlejší budovy. Fasády z dřevěných lamel v barvě borovice představují další stylizované akcenty rodinného domu a dokonale ladí s šedou barvou kamene.

Bezchybná fasáda

Požadavky stanovené investorem: bezúdržbová čistá fasáda, trvanlivost a odolnost - byly splněny použitím cihel Rinken. Jejich barva byla také důležitá. Šedá stínovaná cihla FARO umožnila dosažení efektu hry barev a rozšířený formát dal budově moderní charakter. Vnitřní strany zídek na střešní terase byly vyrobeny ze stejného klinkeru a představovaly efektivní a jednotný celek s fasádou.