Bohužel, neprodáváme naše produkty jednotlivým zákazníkům, lze je zakoupit ve stavebních velkoskladech které s námi spolupracují (seznam kontaktů je k dispozici na našich webových stránkách pod složkou Kde koupit - po zvolení kraje a města se objeví seznam velkoobchodů). Kontaktujte prosím přímo vybranou pobočku, která Vám poskytne zdarma cenovou nabídku střešního krytu na základě návrhu střechy. Orientační hrubé tržní ceny naleznete v ceníku uvedeném v sekci materiály k staáhnutí - cenník střešních tašek a příslušenství. Vezměte prosím na vědomí, že cena střechy bude záviset na typu a barvě tašky, stejně jako jeho komplexnosti - čím více latí, vikýřů, košů, atd .. tím bude střecha dražší, protože k jeho správnému dokončení bude potřeba více doplňků, jako jsou hřbetní tašky, krajní střešní tašky atd.

Rostoucí mech na střechách je přirozený proces, zejména ve stinných, vlhkých místech na severní straně. Pokud je to z estetických důvodů nepříjemné, doporučujeme nastříkat přípravek na mech a řasy s dostupných v zemědělských/zahradnických obchodech. Když preparát začne pracovat a povrch střechy vyschne(mech se změní na hnědou barvu), oblast by měla být omyta tlakovým ostřikem. Pak můžete tašky znovu postříkat stejným přípravkem, což minimalizuje riziko dalšího růstu mechu.Pro provedení této činnosti, je nejlepší najmout profesionální tým pro čištění střech.

Sníh má právo se dostat pod tašky. Při silném dešti a větru se to stane na každé střeše. V našem klimatu je to zcela normální jev. A co víc, kromě sněhu, se také dostane pod střešní tašku prach a déšť. Nic z nich však nemůže proniknout do vrstev pod taškami. Pravidlem v tomto případě je, že střecha musí být těsná ještě před umístěním tašek, nikde nemůže zatékat. Střešní tašky mají za úkol zajistit odolnost, ochranu proti UV záření; samozřejmě mají také estetickou funkci.

Nicméně úkolem hydroizolace, tj. fólie, obložení a / nebo střešní plsti, je zadržet vodu. Celý systém střešní krytiny stejně pro tašky jak i základnu pod nimi, je určen k doplnění a komplexnímu poskytování vodotěsnosti, dlouhověkosti, estetice a dalším požadovaným vlastnostem. Výše popsané střešní a hydroizolační vlastnosti jsou zmíněné v publikacích jako "Keramická střešní krytina. Detaily provedení"a" Atlas střech. Skloněné střechy ".

„Atlas Střech“ nebo-li polské vydání známé německé publikace Dachatlas, popisuje základy a interakce, kterým je krytina vystavena: „Všechny střechy kryté malými prvky jsou vzhledem k velkému podílu svarů odolné vůči dešti, ale nejsou vodotěsné (...) Poletující sníh a dešťové srážky mohou být nafoukány přes spoje krytiny. S mírným sklonem střechy může vítr spouštět dešťovou vodu ze střechy a protlačit ji spoji dovnitř. Vniknutí sněhu a deště přes nasávací a odvětrávací otvory je nevyhnutelné. " Proto je položení fólie velmi důležitou otázkou, která má klíčový vliv na následnou těsnost střechy a její nepropustnost. Fólie nesmí být narušena.

V případě jednovrstvých fólií se mohou při přibíjení kontralat vytvářet díry. Třívrstvé fólie mají tendenci utěsnit tuto díru tak, aby voda neprotékala. Proto pokud si investor zvolí jednovrstvou fólii, mělo by být instalováno dodatečné těsnění v místě připevnění kontralatí. Další důležitou otázkou, která nesmí být zapomenuta v souvislosti s ochranou proti zatékání, je správné uspořádání fólie kolem komína. V tomto místě by měla být membrána zavinuta a dodatečně zajištěna. Pokud střecha těsní, vnikání sněhu pod tašky není důvodem k obavám. Nicméně, pokud se voda dostane do zdí a do domu, znamená to, že izolace (podklad) je děravý a měli byste se poradit s odborníkem nebo zkušeným pokrývačem, jak tomu zabránit. Stojí za zmínku, že o konktértní typ podkladu(nejlépe střecha zcela pokryta lepenkouje potřeba se postarat zejména tehdy, kdy: podkroví je užitkové, střecha má malý úhel sklonu a meteorologické podmínky zahrnují silný vítr, déšť a husté sněžení (např. hory v exponovaném prostoru).

Pro každý ze střešních systémů, které vyrábíme, byl nastaven doporučený a minimální úhel sklonu. Například - doporučený úhel sklonu střechy pro tašky Piedmont je od 22 stupňů a minimální - 16 stupňů. To znamená, že pro střechy se sklonem 16 až 22 stupňů je třeba provést úplné bednění s hydroizolací (lepenkou), protože vzhledem k malému úhlu sklonu, voda a sníh se může zadržovat na sklonu střechy a musí být dodatečně zajištěna proti zatékání. Použití plného bednění se střešní lepenkou se také doporučuje, pokud je v místě, kde se dům nachází často velmi silný vítr a dům je v otevřeném prostoru a má užitkové podkroví. Plné bednění se střešní lepenkou poskytuje v tomto případě větší těsnost a odolnost vůči náročným povětrnostním podmínkám. Pokud má střecha úhel sklonu 22 stupňů, může být deska Piemont a MONZAplus umístěna bez použití tzv. přídavné ochrany v opláštění, tj. přímo na membráně (střešní fólii). U dlaždice Bornholm je doporučené sklon střechy 30 °.

Rozteč latí se liší pro konkrétní typy střešních tašek, které vyrábíme:

Piemont - 365-403 mm / MONZAplus - 390-396 mm / Bornholm - 363-369 mm / Fleming - 363-369 mm

Nezapomeňte, že vždy doporučujeme položit tašky na průměrné rozteči latí (např. U dlaždic MONZAplus je to 393 mm). Veškeré technické parametry, včetně rozestupů záplaty pro jednotlivé dlaždice, najdete v publikaci "Keramická střecha" v sekci ke stažení - katalogy Röben.

Obecným principem uspořádání je, že na průměru 13 m2 střechy je jedna střešní taška. Je-li okraj střechy kratší než 6-7m, pak není povinnost používat ventilační tašky - jsou nutné pouze v citlivých místech s obtížným větráním, např. u střešních oken. Na střechách s okrajem delším než 7 m je obvyklá praxe uspořádání ventilačních tašek ve třetí řadě pod hřebenovou latí.

Více informací o střešním větrání a ventilačních taškách naleznete v sekci ke stažení - informační karty- střecha.

Pokud jde o výpočet tašek potřebných ke koupi, obraťte se na některého ze spolupracujích velkoobchodníků, kteří toto provedou zdarma - seznam dostupných míst ve složce produktů kde koupit produkty Röben?

Toto řešení je nesprávné. V naší nabídce nabízíme dva druhy komínů: odvětrávací(dva typy) a ventilační. Ventilační komín Röben se používá k odvětrávání kanalizační instalace. Jeho úloha pro správné fungování tohoto zařízení je velmi důležitá, protože kanalizace funguje správně pouze tehdy, když je účinně odvětrávána. Základní funkcí větracího komínu Röben je větrání místností - může být použito jako konec ventilačního zařízení, mimo jiné koupelny, garáže a kuchyně. Tento typ komínu by se tedy měl použít k dokončení instalace digestoře. Více o ventilačních a odvětrávacích komínech si můžete přečíst v sekci ke stažení- informační karty - střecha.

Barva a povrchová úprava sklonu střechy jsou samozřejmě záležitostí gustu, ale stojí za to věnovat pozornost podobnostem a rozdílům mezi přírodními a engobovanými taškami. Všechny parametry týkající se pevnosti, nasákavosti, odolnosti vůči atmosférickým faktorům jsou na podobné úrovni.

Angobovaná povrchová vrstva je však hladší (kluzká) než přirozený povrch, což ji činí odolnější vůči ukládání nečistot, pylu, řas apod. Pokud hodláte postavit dům na stinném místě nedaleko stromů, stojí za to zvážit angobované nebo glazované tašky. Jak píšete, engobing zpomaluje růst mechu a glazované tašky jsou nejméně náchylné k nadměrnému růstu mechu.

Pro zamalování místa řezání střešní krytiny se používá speciální nátěr v barvě povrchu tašky(tzv. studená angobe). Je k dispozici v každém velkoobchodě nabízejícím naše produkty.

Specifičnost pálení keramiky vede k tomu, že navzdory elektronicky řízenému technologickému procesu , počítačové kontrole kvality a opakovatelnosti barev může dojít k mírným rozdílům v barvě. Důvodem je základní přírodní surovina, která se používá k výrobě, tj. jíl.

Toto je také zohledněno polskou Normou - PN-EN 1304: 2002 / Ap1: 2004 Keramické střešní tašky - Definice a specifikace výrobku; Příloha B na straně 16 VZHLED A KONSTRUKCE. "V případě jednobarevných střech jsou možné rozdíly v odstínech barev, které vyplývají ze specifických metod výroby keramických výrobků." Při dlouhém časovém intervalu ve výrobě tašek může dojít k rozdílu barev. V tomto případě doporučujeme střešní krytinou v jiném odstínu obložit, např. Stříšky nad vikýři. Rozdíly barev nebudou viditelné.

Vrstva glazury nebo engobe je velmi odolná, má 30letou záruku.

V případě, že se na vnějším plášti tašky v důsledku trhlin odlupuje engoba nebo glazura (a není to způsobeno vlivem počasí, např. krupobitím), produkt je předmětem nároku na reklamaci jako vadný výrobek. Nicméně, nejsou předmětem reklamace harysy, nebo-li mikrotrhlin na povrchu engobe. Objevují se na viditelné vrstvě engobe nebo skloviny a vznikají v důsledku intenzivní redukce na obarvených plochách. Tyto vlastnosti nesnižují přilnavost angoby a skloviny ke střepu a nemají žádný negativní vliv na kvalitu tašek. Jejich přirozený výskyt na keramice je popsán v polské normě PN-EN 1304 "Střešní tašky a keramické tvarovky. Definice a specifikace výrobků. "