Dvouplášťová střecha

Střecha se dvěma obdélníkovými plochami, které se setkávají v hřebeni neboli sedlová je nejvíce populárním řešením.

O jeho volbě můžou rozhodovat různé důvody. Pro některé bude rozhodující jednoduchost této střešní formy, což se projevuje nižšími stavebními náklady a také kratším čase realizace než u složitějších střešních konstrukcí. Pro některé je  důležitou výhodou u sedlové střechy adaptace podkroví na obytný prostor. Minimalizovaný počet sklonů usnadňuje vybavení místností tak, aby se jejich uživatelé cítili prostorně a pohodlně.

Tento typ střechy poskytuje mnoho možností při výběru typu střešní krytiny. Díky jednoduché konstrukci lze na ni dobře použít keramické tašky, zejména ty s větší velikostí, jako třeba MONZAplus, kdy potřeba řezávání krytiny zde bude minimální ne-li žádná. Konstrukce sedlové střechy také umožňuje velkou míru svobody, pokud jde o délku okapů, což dává budově klasičtější nebo moderní charakter. 

Zatímco vysunuté okapy obvykle zdůrazňují tradiční styl budovy, jejich nepoužití způsobí, že Váš dům bude ve formě kubistické, která je charakteristická pro moderní architekturu. Barva střešních tašek má také zásadní vliv na charakter střechy. Červené tašky, jako třeba MONZAplus. -kaštanová jsou odkazem na tradiční střechu. Barvy jako Maduro, Antracit nebo Tobago pomůžou zdůraznit současné uspořádání tvaru střechy.

Optimální estetický efekt vzhledu lze dosáhnout výběrem barvy tašek k velikosti a úhlu sklonu. Pokud je povrch střechy poměrně velký a sklon pláště je ve velkém úhlu, nedoporučujeme používat tašky tmavých barev. Střecha pak může vypadat příliš masivní a bude dominovat nad celým domem. Z tohoto důvodu jsou střešní tašky se světlejšími barvami, například přírodní červená nebo měděná, mnohem častěji používány na velkých strmých štítových střechách. Toto pravidlo může být obráceno: když je střecha malá a úhel sklonu se blíží k nejnižším doporučeným hodnotám pokládky keramických tašek, budou tmavé barvy (tobago, kaštanová, hnědá, antracit) vhodné.

 

Projektové Studio  Archipelag