Piemont je ideální pro rekonstrukce střechy


Výměna starého střešního materiálu představuje mnoho záludností, z nichž jedna je položit nové střešní tašky na délku existujícího vazníku a rozvržení latí. V tomto případě dobře funguje posuvná pálená taška Piemont značky Röben.

WTo vše díky mimořádně velké posuvnosti až do 38 mm. Speciálně navržené zámky usnadňují správné položení celé střechy a zaručují tak i vynikající těsnost. Proto jsou střešní tašky Piemont ideální pro nové, ale i pro  obnovy starých střech, které jsou určené k rekonstrukci. Taškou Piemont můžete pokrývat i střechy s nízkými úhly sklonu (standardně - od 22 °, s použitím DHV na nižší). - Střešní tašky Piemont jsou velmi univerzálním řešením, zvláště když se rozhodneme renovovat starou střechu. Velký rozdíl mezi maximálním roztažením a sražením tašek je až 38 mm, to znamená, že je několikanásobně větší než u ostatních modelů, které jsou na trhu.  

Toto řešení umožňuje pokládat krytinu na latě s roztečí od 360 mm do 398 mm. To je zvláště důležité u střech s nepřesným rozložením latí, což je nejčastější případ renovace staré střechy – vysvětluje Andřej Wilhelmi, pokrývač s dlouholetými zkušenostmi, spolupracující s firmou Röben v oblasti školení pracovníků. – Samozřejmě, hodně záleží na předchozím pokrytí. Je-li v dobrém stavu a vazník nemusí být nahrazen, pak bude taška s velkou tolerancí nenahraditelná. Latě byly přizpůsobeny taškám, které na trhu již nejsou k dispozici, a jiné krytiny neodpovídají hotovým dřevěným částem. Totéž platí pro novou střechu - 38 mm tolerance se ukáže jako velmi užitečná, zejména u částí, jako jsou úžlabí a nároží - dodává.

NEJEN POSUVNOST

Vysoká posuvnost je jednou z nejdůležitějších výhod, ale nezapomínejte na jiné, které dělají z tašek Piemont ideální řešení pro opravy střech. Za zmínku stojí malá hmotnost - cca 3,97 kg, což je velice málo. Zatížení střechy materiálem - pouze 42kg / 1m².

Stejně jako ostatní keramické krytiny firmy Röben se střešní taška Piemont vyznačuje trvanlivostí, odolností proti negativnímu vlivu vnějších faktorů, odolností proti mrazu a nízkou nasákavostí. Kromě toho velikost střešních tašek usnadňuje pokládku.

BARVA JE TAKÉ DŮLEŽITÁ

Výrobce tašky Piemont nabízí až 10 barev povrchových úprav, od přírodní červené, přes různé varianty, jako je kaštan, měď nebo Trentino, až po moderní odstíny šedé, antracitové a černé.

Tato široká paleta dostupných barevných variant a univerzální vzhled tašek zaručuje přizpůsobení krytiny na různé styly domů.

PAMATUJTE

Jakýkoli typ střešní krytiny by měl předem plánován, protože všechny mají vlastnosti, které mění specifika výpočtů ve vztahu ke konkrétním střešním taškám. Před připojením všech střešních prvků zkontrolujte shodu rozměrů střechy s rozměry krycího materiálu, který je součtem všech rozměrů jednotlivých dílů.

Střešní taška s velkými posuny umožňuje vyrovnání nerovností povrchu střechy a rozhoduje o krycí délce střešní krytiny, což je mimořádně důležité při výměně zastřešení na rekonstruovaných střechách.

  •  Hmotnost cca 3,97 kg

  • Celková délka cca 47,2 cm

  • Celková šířka cca 29,0 cm

  • Krycí délka cca 36,5 - 40,3 cm

  • Průměrná rycí šíře cca 24,5 cm

  • Průměrný počet kusů / m2 cca 10,1 - 11,2

  • Bezpečný sklon střechy od 22 °

  • Mrazuvzdornost ano