Barevné spektrum nabídky střešních tašek


Barevné spektrum keramických střešních tašek. Střecha nemusí být vždy červená. 
Také v odvětví keramických střešních tašek můžeme pozorovat trendy a módní barevné kombinace.


V současné době nabízí výrobci střešní tašky celé řady barevných odstínů: od přírodních, jasných odstínů červené a hnědé až po nasycené černé a antracitové. Vzhledem k tomu, že střešní krytina je vyrobena před dokončením vnějších fasád, volba její barvy je zvláště důležitá. Chceme-li, aby střechu charakterizoval netradiční vzhled, věnujme určitou pozornost tomu, abychom se seznámili s barevným spektrem střech, které jsou k dispozici na trhu.

Střechy v odstínech červené jsou stále nejoblíbenější. Použití střešních tašek v barvě mědi nebo kaštanu také není významnou odchylkou od pravidla. Tyto barvy odpovídají teplým barvám fasády v barvách béžové, žluté a hnědé. Červené, hnědé nebo měděné střešní tašky jsou klasické a neutrální, takže můžete snadno přizpůsobit barvy ostatních stavebních prvků. Při konečném výběru však nezapomeňte, že střecha musí ladit nejen s fasádou, ale také s barvou okenních rámů. 

A co víc, stojí za to zajistit, aby barvy domu harmonizovaly s okolím. Takže pokud je budova obklopena bujnou vegetací a zelení, budou vypadat nejlépe přírodní barvy střešních tašek.

Když chceme originálnější a neobvyklé pokrytí, zajímavým řešením bude použití tmavých barev, jako je černo-hnědá Tobago nebo antracitová, zejména v kombinaci s jasnou kontrastní fasádou domu. Tmavé střechy, s odleskem získávají čím dál více stoupenců. Vynikají v moderních stavbách a zdůrazňuji jejich surovou formu. Když je střecha velice rozsáhlá, tmavé barvy mohou mírně „zastínit“ celkový vzhled budovy, takže před konečným rozhodnutím mějte na paměti tuto skutečnost.

Projektové Studio  Archipelag